Пресконференція до Дня міста: як живе та розвивається Овруч
У місті Овруч відбулася пресконференція міського голови Івана Коруда з представниками преси Коростенщини: Заслуженим журналістом України, відомим українським письменником, лауреатом багатьох Міжнародних і Всеукраїнських літературних премій, Почесним громадянином міста Коростень Віктором Васильчуком, Головною редакторкою газети «Зоря» Світланою Кирпою, головним спеціалістом відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області Анастасією Самчук, з нагоди 1080-ї річниці від Дня заснування міста. Це була щира й відкрита розмова про те, чим сьогодні живе громада: її щоденну роботу, виклики воєнного часу, розвиток і людей, які творять життя міста.
Журналісти разом із міським головою побували на ключових локаціях громади — у закладах освіти, культури, соціальної та адміністративної сфери. Відвідали також духовні та історичні місця. Також побували в липовому гаю, де нещодавно було висаджено 1080 лип — як символ 1080-річної історії міста.
Особливим місцем став Парк пам’яті — простір тиші, вдячності та шани. Саме тут висаджені дуби на честь Героїв, які загинули за Україну, і кожне дерево є живим нагадуванням про ціну нашої свободи.
Під час спілкування міський голова розповів, як живе Овруч сьогодні. Попри війну місто не зупиняється: працюють комунальні служби, заклади освіти та медицини, соціальна сфера, реалізовуються проєкти розвитку та відновлення. Люди згуртувалися, допомагають одне одному, підтримують військових і забезпечують надійний тил країни.
Окрему увагу приділили медицині та освіті. У період пандемії COVID-19 для лікарні було критично важливо забезпечити кисень у кожну палату, тому за кошти громади придбано кисневу станцію.
Не менш важливим стало відновлення офлайн-навчання. У громаді облаштовували та відновлювали укриття у школах, дитячих садках і закладах позашкілля, забезпечуючи безпечні умови для дітей та педагогів.
Важливим напрямом залишається підтримка Збройних Сил України. Від початку повномасштабного вторгнення громада спрямувала понад 33 мільйони гривень на потреби армії. Передано 55 автомобілів, 4 квадроцикли та 5 причепів, а також закуплено дрони, системи РЕБ, Starlink, засоби зв’язку, захисне спорядження та інше необхідне обладнання для військових.
Попри складні умови воєнного часу, Овруцька громада активно реалізує проєкти відновлення та модернізації інфраструктури, залучаючи міжнародну технічну допомогу.
Серед ключових проєктів:
3,8 млн євро — будівництво модульного закладу дошкільної освіти у партнерстві з Естонією, що забезпечує сучасні та безпечні умови для 160 дітей громади;
111,9 млн грн — реконструкція колишньої казарми під житловий будинок для внутрішньо переміщених осіб по вул. Прикордонній, 4, реалізована за підтримки ESTDEV, де вже отримали житло 36 осіб;
340 тис. євро (понад 15 млн грн) — капітальний ремонт відділення медичної реабілітації Овруцької міської лікарні за підтримки благодійних партнерів із Нідерландів та фонду «Хлібний Дім»;
проєкти НЕФКО загальною вартістю понад 3,8 млн євро, зокрема:
1 615,7 тис. євро — термосанація Овруцької міської лікарні;
950,1 тис. євро — термосанація Овруцького ліцею №3;
1 299,7 тис. євро — сонячна енергетика для водонасосних станцій та реконструкція каналізаційних колекторів.
Ці проєкти спрямовані на енергоефективність, розвиток соціальної інфраструктури та підвищення якості життя мешканців громади.
Окремо громада вже залучила близько 250 млн грн гуманітарної допомоги та понад 500 млн грн міжнародної технічної підтримки, що використовується для відновлення та розвитку ключових сфер життя.
Овруцька громада активно співпрацює з партнерами з Німеччини, Польщі, Швеції, Франції, Фінляндії, США та Великої Британії, зміцнюючи свою стійкість та відкриваючи нові можливості розвитку.
Сьогодні Овруч — це місто, яке живе. Місто, де працюють люди, навчаються діти, лікують і допомагають, підтримують Збройні сили України і забезпечують надійний тил та будують майбутнє. Місто, яке попри все впевнено рухається вперед.
Пресконференція стала важливим майданчиком відкритого діалогу, який ще раз підтвердив: розвиток громади — це результат спільної щоденної праці людей, партнерів і всієї громади.


