Аграрії Житомирської області з 01 вересня можуть подати заявку на отримання фінансової підтримки!

  • 76

Фото без описуДепартамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА інформує, що з 15 серпня відновлено роботу Державного аграрного реєстру.

Державний аграрний реєстр (ДАР) – це автоматизована електронна система доступна для усіх виробників сільськогосподарської продукції незалежно від форми господарювання, створена Мінагрополітики за технічної допомоги Європейського Союзу для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки,що надаються аграріям в межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.

Лише зареєстровані в Державному аграрному реєстрі сільгоспвиробники зможуть претендувати на отримання будь-якої фінансової підтримки від держави.

Реєстрація та користування Державним аграрним реєстром  безкоштовні.

Верифікація агровиробника в Державному аграрному реєстрі відбувається за допомогою BankID або кваліфікованого електронного підпису (КЕП). У разі його відсутності вам допоможе оператор під час реєстрації.

Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі та ознайомитися із покроковою інструкцією для реєстрації онлайн можна за посиланням: https://www.dar.gov.ua/

Лише для зареєстрованих у ДАР аграріїв вже доступна фінансова підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.08.2022 № 918 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції».

Відповідно до Порядку отримувачами бюджетних коштів можуть бути фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції, які мають у власності та/або користуванні від одного до ста двадцяти гектарів земель сільськогосподарського призначення або мають від трьох до ста голів великої рогатої худоби (корів), ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.

Бюджетні кошти надаватимуться отримувачам у розмірі:

3100 гривень на 1 гектар, але не більше 372 000 гривень для одного отримувача;

5300 гривень на одну корову, але не більше 530 000 гривень для одного отримувача.

Прийом заявок розпочинається з 01 вересня через програмні засоби Державного аграрного реєстру.

Граничний строк подання заявки до Державного аграрного реєстру 15 листопада поточного року.