Встигніть до 10 липня подати заяву на отримання гранту для розвитку бізнесу, ‒ Житомирська ОВА

  • 78

Фото без описуЗ 01 липня 2022 року Уряд запустив грантову програму для започаткування власного бізнесу. Так, постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» затверджено Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Цей Порядок визначає умови, критерії, механізм використання коштів для надання безповоротної державної допомоги фізичним особам, суб’єктам господарювання у формі мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Розмір мікрогранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 000 гривень та не перевищує:

150 000 гривень у випадку зобов’язання отримувача створити одне робоче місце після отримання мікрогранту та прийняття на нього працівника;

250 000 гривень у випадку зобов’язання отримувача створити не менше двох робочих місць після отримання мікрогранту та прийняття на них працівників.

Мікрогранти надаються для покриття таких напрямів витрат, як:

  • придбання обладнання, необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем, яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави);
  • закупівля сировини та матеріалів (деталі зазначаються отримувачем у бізнес-плані);
  • орендна плата за нежитлове приміщення (якщо така орендна плата становить не більше 25 відсотків розміру мікрогранту);
  • лізинг обладнання (крім автомобілів, мотоциклів та інших  транспортних засобів особистого користування).

Право на отримання гранту мають фізична особа-підприємець або юридична особа, які є суб’єктами мікропідприємництва чи малого підприємництва (у значенні, наведеному в ст. 55 Господарського кодексу України, крім суб’єктів господарювання державного та комунального секторів економіки).

Заява на отримання мікрогранту формується отримувачем особисто або у відділенні АТ «Ощадбанк» засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія). Невід’ємним додатком до заяви є бізнес-план, форма якого визначається Мінекономіки.

Термін подачі заяв на отримання грантів поетапнийКінцевий строк подання заяв першого етапу до 10.07.2022. Тривалість подальших етапів подання заяв оприлюдненана Порталі Дія.

Надання мікрогрантів здійснюється Мінекономіки через АТ «Ощадбанк» на підставі рішень Державного центру зайнятості.