Не зважаючи на війну, Україна продовжує думати про майбутнє, — Віталій Бунечко

  • 115

Фото без описуСьогодні, 25 січня, за участі Першої леді Олени Зеленської презентовано «Альбом безбар’єрних рішень» – перший посібник, який допоможе нашим архітекторам, будівельникам та владі великих й маленьких населених пунктів у розбудові нової та відновленні зруйнованої ворогом інфраструктури.

Від Житомирської обласної військової адміністрації до презентації долучилися начальник ОВА Віталій Бунечко, перша заступниця начальника ОВА Наталія Остапченко, Представник Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОВА Неля Ковалюк та керівники профільних структурних підрозділів ОВА.

Головна мета «Альбому безбар’єрних рішень» – щоб усі українці, незалежно від їх віку, фізичних можливостей мали рівні можливості та вільний доступ до усіх складових активного життя.

Безбар’єрне суспільство – це не формальність, це те, що повинно стати нашим способом життя. Адже війна залишить по собі багато наслідків не лише для інфраструктури наших міст, а й для кожного з нас.

«Не зважаючи на теперішній час, найважливіший принцип, який потрібно дотримуватися й по сьогодні – людина в центрі всього. Скільки б вороги не створювали перешкод українцям, ми їх усі подолаємо. А наші архітектори та забудовники матимуть усі можливості створювати такі простори, де нам не доведеться зіштовхуватися зі штучними бар’єрами, які можуть призвести до дискомфорту, хоча б однієї людини», — наголосила Олена Зеленська.

Тож головне завдання Альбому – допомогти розібратися в базових потребах та удосконалити проєктування публічного простору. Насамперед цей довідник згодиться архітекторам, проєктувальникам, будівельникам, органам влади, активістам та всім іншим, хто опікується рівнем безбар’єрності у наших громадах.