Урядові зміни до програми грантової підтримки

  • 112

Фото без описуУряд постановою від 17.01.2023 № 39 вніс зміни до Порядку надання мікрогрантів та грантів на розвиток садівництва і тепличного господарства.

Зокрема, рішенням Уряду внесено зміни до програм грантової підтримки (мікрогранти на власну справу, гранти на розвиток садів та теплиць), що передбачають:

  • визначення коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття першочерговим джерелом фінансування надання мікрогрантів, що забезпечить стабільність фінансування програми;

  • виплату грантів отримувачам, рішення щодо яких прийнято у 2022 році, з загального фонду держбюджету 2023 року або коштом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття; 

  • надання можливості отримувачам грантів на сади або теплиці, рішення щодо яких прийнято у 2022 році, обрати спосіб отримання гранту (у повному обсязі одним платежем або частинами).

Мікрогранти також тепер надаватимуться для покриття витрат на придбання меблів, обладнання (крім транспортних засобів).

Гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства надаватимуться у розмірі не більше 70% вартості проєкт висадки насаджень, але не більше 10 млн гривень відповідно до суми на один гектар та за умови фінансування коштами отримувача (власні та/або кредитні) різниці між вартістю всього проєкт висадки насаджень та обсягу гранту.

Гранти надаються виключно для висадки не більше 25 гектарів насаджень з встановленням системи зрошення та водозабору.

Закладка насаджень має бути здійснена садивним матеріалом сортів рослин, відомості про які занесені до Реєстру сортів рослин України або Реєстру патентів.

Строк реалізації проєкт висадки насаджень збільшено з 12 до 18 місяців з часу отримання бюджетних коштів.

До заяви для отримання гранту обов'язково додаються одним файлом у форматі PDF сканована копія:

  • проєкт висадки насаджень, що підписана розробником;

  • проєкт зрошення (у разі відсутності відповідного розділу з розрахунками в проєкт висадки насаджень) із зазначенням джерела водозабору.

Заяви, подані без підписаного розробником проєкт висадки насаджень, а також з перевищенням заявленої суми компенсації на гектар насаджень не розглядаються.

За підсумками реалізації проєкт висадки насаджень отримувач також зобов'язується забезпечити новий сад, ягідник чи виноградник системою зрошення з водозабором.

Гранти на будівництво 1000 модульних теплиць надаються у розмірі не більше 70 відсотків вартості проєкт будівництва модульної теплиці, але не більше 7 млн гривень, та за умови фінансування коштами отримувача (власні та/або кредитні) різниці між вартістю проєкт будівництва модульної теплиці та обсягу гранту.