В Овручі відзначили День українського добровольця

Фото без описуДень українського добровольця – свято, яке відзначають із 2017 року. Саме цього дня у 2014 році перші бійці-добровольці Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. В умовах знекровленої регулярної армії, саме добровольці першими взяли на себе збройну відсіч російській агресії.

Нині добровольцями став увесь український народ – це ті, хто поповнили ряди ЗСУ, ті, хто став до лав територіальної оборони, ті – хто відповідально і мужньо чинять опір ворогу.

14 березня, на площі Свободи в м. Овруч відбулися урочисті збори з нагоди відзначення Дня українського добровольця.

У заході взяли участь Народний депутат України Юрій Арешонков, Овруцький міський голова Іван Коруд, командир 115 окремої бригади ТрО в/ч В7043 Віталій Маковський, командир 143 окремого батальйону  ТрО  підполковник Олексій Абдурахманов, заступник командира 141 окремого батальйону ТрО Валерій Семенов, начальник Овруцького відділу Національної поліції України в Житомирській області, підполковник Юрій Кондрацький, заступник командира 2-гої прикордонної комендатури Овруч Микола Хмелик,  начальник 1 відділення  Коростенського РТЦК та СП, підполковник Ігор Кобельчук, добровольці збройного формування Овруцької громади та відважні воїни – ветерани: Спектор Юрій Львович, Недашківський Микола Костянтинович, Яскажук Павло Миколайович, Грищук Яків  Якович, Сторожук Юрій Андрійович, Барановський Петро Іванович, Мельник Святослав Миколайович, Гусар Геннадій Миколайович, Шваб Олександр Іванович, Лукіша Олександр Васильович.

Міський голова Іван Коруд зазначив, що ветерани є символом гідності, саме їхніми подвигами по захисту рідної землі надихається молоде покоління, саме на них рівняються українські Захисники. Вони Герої сьогодення,  очільник громади побажав присутнім здоров’я, добра та якнайшвидшої перемоги.

«Українські добровольчі батальйони для всіх є справжнім взірцем патріотизму та високої любові до рідної землі.» - зазначив народний депутат України Юрій Арешонков.

Керівник Овруцької міської ради Іван Коруд звернувся до присутніх добровольців: «По території Овруцької громади, ворогом було здійснено більше  70 авіаударів, і саме ви, разом із ЗСУ, першими стали на захист рідного краю. Приємно, що кожен із вас постійно удосконалює свої військові навички. Ви справжні патріоти своєї Батьківщини, бо за рахунок власного часу, на безоплатній основі, спільно із Національною поліцією, Держприкордонслужбою, збройними силами, цілодобово, забезпечуєте патрулювання населених пунктів громади з метою забезпечення громадського порядку, дотримання обмежень комендантської години та  недопущення на територію громади диверсійних груп. На даний час, понад 60 добровольців Овруцької громади захищають державу у складі Збройних Сил України.»

Нагороджено бійців-добровольців та воїнів – ветеранів за особисту мужність та героїзм виявлений у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України Почесними грамотами, Грамотами та Подяками.

Хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих Героїв нашої громади. Ми пам’ятаємо та цінуємо їх подвиг, їх мужність, стійкість, відданість національним інтересам, патріотизм.

Присутні пройшли урочистою ходою до стели «І мертвим, і живим захисникам України в російсько – українській війні», щоб віддати шану українським Героям та покласти квіти на знак пошани та пам’яті до всіх, хто загинув.

Організатором заходу виступив відділ культури і туризму Овруцької міської ради. До заходу долучилася Галина Невмержицька, яка продекламувала власний вірш «Жила Україна» присвячений добровольцям.