Віктор Градівський долучився до консультативної онлайн-зустрічі щодо створення безбар’єрного простору Житомирщини на 2023-24 роки

  • 70

06 квітня, заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський долучився до консультативної онлайн-зустрічі щодо розробки флагманських проєктів у межах виконання плану заходів зі створення безбар’єрного простору на 2023-2024 роки.

 

Фото без описуДо зустрічі долучилися радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, представник Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю у Житомирській ОВА Неля Ковалюк та представники профільних структурних підрозділів ОВА.

Зокрема учасники зустрічі обговорили стан виконання Регіонального Плану заходів Житомирщини на 2021-2022 роки зі створення безбар’єрного простору.

У 2021 та 2022 роках на Житомирщині проведено моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю згідно з порядком визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 №537. Перевірялись об’єкти соціального призначення, транспорту, цивільного захисту та інші. За 2 роки місцевими органами влади перевірено 3147 об’єктів, з них 20%- безбар’єрні, 37% частково бар’єрні, 43% бар’єрні. Результати оприлюднено – вебсайті Департаменту регіонального розвитку в розділі «Безбар’єрність».

При створенні нових об’єктів або реконструкції існуючих враховуються нормативні вимоги щодо забезпечення безбар’єрного простору.

Також розглянуто план заходів на 2023-2024 роки реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, а саме виклики впровадження під час воєнного стану, важливість переосмислення завдань та заходів на наступний дворічний період.

Учасники додатково обговорили ідеї флагманських проєктів, що мають стати візитною карткою області у створенні безбар’єрного простору.