Поліція Житомирщини закликає громадян надійно захищати свої облікові дані у мережі Інтернет

  • 50

Фото без описуЗауважте: прості й давно не змінювані секретні коди легко піддаються зламу. Відтак зловмисники користуються такою необачністю та, як правило, розсилають усім контактам зі зламаного акаунта прохання про грошову допомогу. А подекуди дістаються й до банківських рахунків громадян. 

Саме через необачність товариша, який не захистив свій месенджер, у таку ситуацію втрапив 30-річний житомирянин. Він одразу ж відгукнувся на прохання «знайомого», який написав приватне повідомлення, позичити 3 тисячі гривень. Однак згодом дізнався, що кошти отримав шахрай та, ймовірно, такі прохання надійшли багатьом контактам товариша.

Жителька смт Хорошева таким же чином «допомогла подрузі», яка звернулась до неї у соціальній мережі. У результаті переказала на невідомий рахунок понад 14,5 тисячі гривень.

Тож поліцейські закликають усіх користувачів сервісів, застосунків, месенджерів, соціальних мереж та інших онлайн-ресурсів подбати про надійний захист облікових даних. Для цього дотримуйтеся простих правил:

Створіть складний пароль до електронної пошти, соціальних мереж, месенджерів та інтернет-банкінгу. Використовуйте двофакторну автентифікацію, де це можливо.

Складний пароль може містити:

  • 8 та більше символів;
  • Великі та малі літери;
  • Цифри та спеціальні знаки/символи.

Окремий унікальний пароль має бути для кожного акаунту, важливо періодично змінювати його.

Увага! Під час створення пароля НЕ використовуйте:

  • особисту персональну інформацію (ім’я, дату народження, адресу, номер телефону тощо);
  • загальновідомі комбінації паролів з послідовним або зворотним написанням символів або цифр (наприклад, Qwerty12, Password123456, Admin1234 та подібні).

Тож дослухайтеся до цих порад. Пам’ятайте, що ваша недбалість може призвести до значних фінансових втрат у ваших рідних та друзів!