Віктор Градівський долучився до зустрічі щодо визначення плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні

  • 128

Фото без опису07 вересня за участю Радника – уповноваженого Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної відбулася зустріч щодо визначення плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 року № 372-р.

До засідання приєдналися заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віктор Градівський, представники МОЗ, ВООЗ та експерти.

 Учасники заходу обговорили питання реформування системи реабілітаційних послуг, що ґрунтуються на створенні системи реабілітаційної інтегрованої допомоги, скоординованого маршруту отримання послуг від обласного рівня громади для людей та дітей, які потребують допомоги.

На Житомирщині впроваджується комплексний підхід до відбудови, спрямований на забезпечення безбар’єрності у громадському просторі. Цей підхід містить створення універсальних міських просторів, які забезпечують однаковий комфорт для всіх громадян, включаючи людей з інвалідністю. Також проводяться роботи з заміни інженерних комунікацій і враховуються інші просторові рішення.

 «Тема безбар’єрності – надзвичайно важлива, особливо в умовах війни. Але потрібно розглядати її більш широко, ніж просто понижені бордюри, пандуси, оснащені пішохідні переходи. Адже фізична доступність є лише однією зі складових комплексного питання безбар’єрності», – зазначив Віктор Градівський.

Безбар’єрність охоплює широкий спектр аспектів. Реалізація цього проєкту передбачає вирішення складних просторових, соціальних та економічних завдань.

Війна вкрала увагу до всіх цих питань. Ветерани, які отримали травми та поранення. Люди, які втратили свої домівки та змушені шукати притулок в інших громадах, або втратили роботу та близьких, живуть у постійному стресі вже понад рік. Діти, які пережили більше, ніж багато хто з дорослих, також відчувають тягар бар’єрів у повсякденному житті.

Саме тому, розвиток комплексного підходу до відбудови та забезпечення безбар’єрності на Житомирщині стає важливим завданням, що враховує потреби різних груп населення і сприяє соціальній інтеграції в умовах війни.

Фото без опису

Фото без опису

 

Фото без опису