У Житомирі провели інтерактивний вуличний івент «Подорож до ментального здоров’я»

  • 121

Фото без описуУ Житомирі провели інтерактивний вуличний івент «Подорож до ментального здоров’я»

У Всесвітній день ментального здоров’я – 10 жовтня  – у кожному обласному центрі України провели інтерактивні вуличні івенти «Подорож до ментального здоров’я». Учасникам розповідали про те, як важливо дбати про ментальне здоров'я. Це ще одна нагода підкреслити важливість піклування про свій внутрішній стан, ментальне та емоційне благополуччя.

У Житомирі також організували стежку ментального здоров’я, пройшовши якою кожен учасник дізнавався про вправи та техніки емоційного врівноваження, розуміння свого внутрішнього стану та отримали знання про те, як допомогти собі та рідним віднайти внутрішні ресурси. Це короткі психологічні вправи, які допомагають відновити рівновагу та просто зупинитися і дослухатися до власних відчуттів, проаналізувати їх та зрозуміти, що слід робити далі.

«Стежка ментального здоров’я» у Житомирі вела на п'ять локацій з професійними психологами, які пропонували учасникам спробувати різні техніки особистої психологічної підтримки Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»:

  • ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн», виконавчий партнер Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у Житомирській області;
  • Обласний спеціалізований медичний центр;
  • ДСНС у Житомирській області;
  • ГУНП у Житомирській області;
  • ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн».

На кожній локації можна було поспілкуватися із психологом, спробувати запропоновану техніку пошуку власної рівноваги, або дізнатися про інші техніки психологічного заспокоєння.

За словами керівниці крос - секторального проєкту ГО за підтримки Дитячого фонду (ООН) ЮНІСЕФ у Житомирській області Маргарити Сіранчук, тема ментального здоров’я надзвичайно актуальна сьогодні. Це виклики, з якими кожного дня малі та дорослі українці мають жити, вміти з цим працювати, аби зберегти своє ментальне благополуччя. Піклуватися по свій внутрішній світ – це нормально та потрібно кожному. Всесвітній день ментального здоров’я має всім нагадати про це.

Також цього дня в Житомирській ОВА відбулися дискусійні панелі щодо результатів проведеної роботи та практичних аспектів створення і розвитку психосоціальних послуг за різними секторами на Житомирщині у межах регіональної конференції «Ментальне здоров’я – стійкість майбутнього». Долучилися представники територіальних громад, громадських організацій, які надають різнопланові послуги у сфері психічного здоров’я, а також радниця начальника Житомирської ОВА з гуманітарних питань і ментального здоров‘я Ірина Гладка та запрошена амбасадорка Дар’я Квіткова.