ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ ХРОНІЧНЕ НЕДОСИПАННЯ?

  • 391

Фото без опису

 

ЧИМ  НЕБЕЗПЕЧНЕ  ХРОНІЧНЕ  НЕДОСИПАННЯ?

Сон – життєво необхідний процес. Уві сні наш організм відновлюється, а мозок обробляє отриману за день інформацію. Ми розповімо, чим саме загрожує дефіцит сну та скільки рекомендовано спати, щоб почуватися здоровим.

Дискусії про кількість нічного сну точаться довго. Основне правило – сон має бути регулярним та з однаковою кількістю годин. Тривалість сну дітей до року змінюється майже щомісяця: від 17-20 годин на добу у перші тижні життя і до 12-13 годин, коли дитині виповнюється рік. У середньому діти до 6 років повинні спати 10-11 годин на добу, діти 6-12 років — 9-12 год, 13-18 років — 8-10 год. Дорослим у віці 18-60 років рекомендовано спати не менше 7 год на добу.

Якщо кількість сну у дорослого буде менш як 7 годин, це підвищує ризик розвитку хронічних захворювань, зокрема:

  • діабету;
  • серцево-судинних захворювань, інсульту, високого кров'яного тиску;
  • збільшення ваги та ожиріння;
  • порушення імунної системи;
  • погіршення психічного здоров'я, депресії.

Брак сну також впливає на здатність приймати рішення, увагу та реакцію. Тому усім водіям рекомендується відпочити перед поїздкою.

Але ми розуміємо, що через швидкий темп життя налагодити режим сну буває складно.

Спробуйте лягати та вставати в один й той самий час. Рекомендовано засинати до 22 години, а вставати о 6 ранку. Однак ці часові проміжки можуть відрізнятись у залежності від вашого біоритму.

Відкладіть телефон, ноутбук або вимкніть телевізор хоча б за 30 хвилин до сну. Старайтесь уникати емоційного навантаження ввечері. Спробуйте помедитувати, це також допоможе розслабити тіло.

Не переїдайте перед сном та скоротіть вживання напоїв з кофеїном.

Бажаємо міцного сну!

 

Міністерство охорони здоров’я