20 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ

  • 80

Фото без описуЦей день збігається з днями прийняття таких важливих міжнародних документів, як Декларація прав дитини (1959 року) та Конвенція ООН про права дитини (1989 року). Приєднавшись до Конвенції з прав дитини, Україна взяла на себе ряд зобов’язань з поліпшення добробуту дітей.

За 33 роки дії Конвенції ми спостерігаємо за прогресом у просуванні прав дітей, адже кожна дитина заслуговує на повагу до її честі та гідності, потребує опіки, уваги, турботи, любові, захисту і постійної підтримки з боку дорослих незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров’я і народження дитини, її батьків чи законних представників або інших обставин.

Крім того, розв'язання питань, які зачіпають права дітей, потребують більшого включення самих дітей у формування політики, скерованої на їхній захист. Дитячий голос щодо проблем, які найбільше турбують сучасних дітей, має враховуватись дорослими, коли вони говорять про права дитини.

Для України цей день є ще однією можливістю привернути увагу парламенту, уряду, громадськості та усього світу до викликів сучасності, від яких потерпають діти.

Повага до прав дитини, врахування її думки при прийнятті рішень, що стосуються дітей, включення активної молоді до процесів прийняття рішень на місцевому рівні – запорука успішного розвитку нашої держави.

Діти завжди були і залишаються найбільшою цінністю. Вони – головне, що є в кожної матері, в кожного батька, в кожній державі. Тож не шкодуймо своїх сил, часу та енергії для того, щоб, ставши дорослими, вони згадували про дитинство як про найсвітліший період свого життя!

 У Всесвітній день дитини ми вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює добробуту підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі!

                                                                                                                                          Служба у справах дітей Овруцької міської ради