З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в Овруцькій громаді відбулася  низка заходів

  • 140

Фото без опису14 грудня в Україні традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Адже наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічної події, яка сталася 26 квітня 1986 року.

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 13 грудня 2023 року в Овруцькій громаді відбулася  низка заходів.

Розпочалися урочистості в селі Велика Хайча, на малій батьківщині  Героя України – Миколи Васильовича Ващука, мужнього пожежника, який із перших секунд страшної трагедії - аварії на ЧАЕС, разом зі своїми колегами, вступив у двобій із незримим ворогом – «мирним атомом» та ціною власного життя врятував людство від ядерного лиха. Біля пам’ятного знака Миколі Васильовичу,  присутні вшанували загиблих та подякували ліквідаторам за героїзм, за силу духу, за те, що стали на захист безпеки людства.

Міський голова Іван Коруд відзначив Грамотами та грошовою винагородою учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС та Героїв, що віддали своє життя за Україну та кожного з нас. Традиційно, рятувальники місцевої пожежної охорони дали сигнал пожежної  тривоги,  в пам’ять про загиблого односельчанина. Завершили зустріч покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Героя України - Миколи Ващука.

Урочисті заходи продовжилися в м. Овруч: покладанням квітів до меморіальних дошок та пам’ятників Героїв – ліквідаторів.

Окрім того, в тимчасовому залі засідань Овруцької міської ради відбулася година пам’яті, учасниками якої, безпосередньо, стали ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, Народний депутат України Арсеній Пушкаренко, помічник - консультант Народного депутата України Володимира Арешонкова - Віктор Гриневич,  Овруцький міський голова Іван Коруд та голови громадських організацій Овруччини, що повязані з Чорнобильським лихом. Присутні згадували події  далекого 1986 року та обмінялися думками про події сьогодення. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять кожного і кожної, хто поліг за країну.
Зі словами вдячності до учасників заходу звернувся Народний депутат України Арсеній Пушкаренко, вручивши ліквідаторам Подяки та пам’ятні подарунки (годинники).

Висловив щирі слова подяки ліквідаторам громади міський голова Іван Коруд та нагородив присутніх Грамотами і грошовою винагородою за проявлений героїзм, мужність, самовідданість та високий професіоналізм.
По завершенню зустрічі, присутні поклали квіти до пам’ятних знаків  Героїв, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Вічна слава Героям-ліквідаторам!

Слава Героям!

Слава Україні!