​​​​​​​СИРИНГОМІЄЛІЯ: 3 ТРИВОЖНІ СИМПТОМИ

  • 267

Фото без описуСИРИНГОМІЄЛІЯ: 3 ТРИВОЖНІ СИМПТОМИ

Сирингомієлія – це хронічне захворювання центральної нервової системи (зазвичай спинного мозку).  За різними даними, частота зустрічальності хвороби становить від 3 до 17 випадків на 100 000 населення.

Суть захворювання полягає в тому, що в спинному мозку неконтрольовано розростаються клітини глії  (допоміжної нервової тканини). Згодом ці клітини відмирають, утворюючи порожнини в спинному мозку, які поступово заповнюються спинномозковою рідиною. Наслідком такого стану є загибель сусідніх нейронів, що проявляється в різних неврологічних симптомах. Найчастіше вогнища сирингомієлії розвиваються в шийному (рідше — грудному) відділі спинного мозку.

Справжня сирингомієлія - ​​спадкове захворювання, частіше розвивається у чоловіків у віці від 25 до 40 років. Буває і симптоматична сирингомієлія внаслідок травми або туберкульозної інфекції.

Іноді гліальні порожнини розвиваються і в довгастому мозку – захворювання називається сирингобульбія. Це небезпечно тим, що тут розташований дихальний центр, і при його пошкодженні хворий може загинути від паралічу дихання. Крім того, у таких хворих розвиваються паралічі мови, м'якого піднебіння, атрофічні зміни тканин обличчя.

Основні 3 симптоми  розвитку сирингомієлії: 

1.Схуднення.  

2. Слабкість дрібних м'язів кистей рук.

3.  Втрата  чутливості в  руках.

Профілактики сирингомієлії не існує. При  встановленні патологічних полостей в спинному мозку рекомендується:

1. Амбулаторне  спостереження  у невролога.

2. МРТ спинного мозку один раз в рік та за  необхідності.

3. Берегти шкіру від  термічного ураження, обморожень, травм.

4. Уникати травм голови  та  хребта, інфекційних захворювань,  хірургічного лікування  зі  спінальною анестезією.

5. Не переохолоджуватися, не займатися  важкою працею  та  спортом.

6. Відмовитися від алкоголю та  тютюнопаління.

Будьте здорові та не хворійте!

 

Відділ комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України»