​​​​​​​Рак шийки матки: кроки до діагностики та профілактики

Фото без описуРак шийки матки: кроки до діагностики та профілактики

Рак шийки матки кожного року  виявляють у понад 600 тисяч жінок у всьому світі. В Україні  смертність складає 2500 випадків щорічно. Запобігти цьому допомагає своєчасна профілактика та  діагностика.

Ми закликаємо жіноче населення нашої громади не нехтувати своїм здоров’ям, оскільки у Житомирській області фіксують одні з найвищих показників поширеності  раку шийки матки.

Причини: на сьогодні  відомо, що рак шийки матки пов’язаний у 99 % випадків з вірусом папіломи людини, особливо високоонкогенними  вважають 16 і 18 типи. Цей вірус передається статевим шляхом. Тому статевий акт без використання барєрних засобів контрацепції                                      (презервативу) підвищує ризик захворюваності.

Ми рекомендуємо наступний алгоритм дій для проведення щорічного скринінгу:

1. Огляд лікаря-акушер-гінеколога, на прийом до якого можна звернутися без направлення. Проведення відеокольпоскопії.
  2. Забір мазків (ПАП-тест) на склі або методом рідинної цитології. Додатково лікар може запропонувати визначити  шляхом ПЛР наявність 16 і 18 типу ВПЛ у відібраному матеріалі.
  3. Через 2-3 тижні після отримання результатів – обговорення з лікарем-акушер-гінекологом подальшого плану ведення.

Перевагою такого скринінгу є виявлення не тільки раку шийки матки, а й передракових захворювань шийки матки, таких як дисплазія.

Профілактика раку шийки матки:

• Щорічний огляд лікаря-акушер-гінеколога із забором мазків на цитологію;
  • Використання засобів барєрної контрацепції (презервативу);
  • Вакцинація від Вірусу папиломи людини (16 і 18 типи).                      Детальнішу інформацію щодо вакцинації уточнюйте на прийомі у лікаря-акушер-гінеколога.

Бережіть себе та памятайте, що краще захворювання профілактувати, ніж лікувати, а якщо і лікувати, то на ранніх етапах!

Лікар акушер-гінеколог, завідувач відділення Олександр  Пригара