10 березня – День Державного Гімну України

  • 50

Фото без описуСьогодні, 10 березня, у нашій державі відзначають молоде, але дуже важливе свято – День Державного Гімну України.  Це свято було затверджене у 2021 році 7 грудня Кабінетом Міністрів України.

Саме 10 березня 1865 року в польському місті Перемишль вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Офіційно його музичну редакцію було прийнято Верховною Радою України 15 січня 1992 року.

Історія створення українського гімну сягає осені 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет Павло Платонович Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», якому в майбутньому судилося стати національним, а згодом і державним гімном українського народу.

Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну 15 січня 1992 року, а 6 березня 2003 року парламент України ухвалив Закон «Про Державний Гімн України» на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплета та приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».

У наш час Державний Гімн України співають, переховуючись у бомбосховищах, під час обстрілів, на передовій. Він є символом незламності українського народу. Сьогодні  Гімн України впізнають і шанують в усьому світі.

Саме так звучить душа українського народу, який бореться за свою незалежність, волю та майбутнє. Саме так звучить єдність та незламність української нації.