«ЯРМАРОК ЗДОРОВ’Я» під такою назвою 11 березня відбувся захід у Покалівському старостинському окрузі

  • 75

Фото без опису«ЯРМАРОК ЗДОРОВ’Я» під такою назвою 11 березня відбувся захід у Покалівському старостинському окрузі.

Метою заходу є популяризація та поширення знань мешканців громад у питаннях профілактики хвороб та збереженні власного здоров’я.

 Одразу на декількох локаціях впродовж дня проводилися заходи

 Покалівський ліцей

Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с Покалів

Сьогодні великої уваги потребує психічне здоров’я населення і під час Ярмарку здоров’я проводилось психологічне консультування , а також психологиня Овруцького ЦПМСД Тетяна Бичківська під час зустрічі з педагогами надала практичні поради, як допомогти людині, яка опинилася в стресовій ситуації.

Учні молодших класів разом із представницею Житомирського ОЦПКХ Тетяною Мартинчук, подивилися мультфільм «Щеплення – суперсила від хвороб», після чого в ході проведення інтерактивної гри діти дізналися про збудників хвороб та способи захисту від них, в першу чергу шляхом вакцинації. Всі діти отримали у подарунок книжку розмальовку та календар профілактичних щеплень. Як домашнє завдання діти мають дізнатися у своїх батьків, які профілактичні щеплення їм зроблено.

Учні 5-8 класів на уроці здоров’я « Будь здоровим, почни з тарілки: Вивчайте секрети збалансованого харчування», який провів представник ЖОЦПКХ Сергій Березовський, дізналися про принципи здорового харчування, яке сприяє зниженню ризику розвитку неінфекційних захворювань, дізналися про «Тарілку здорового харчування» та яку користь вона приносить.

Для вчителів та батьків було проведено зустріч медичним директором Овруцького ЦПМСД Тетяною Колбовською на тему «Вакцинація від вірусу папіломи людини – захист від раку шийки матки» під час, якої присутні ознайомились із актуальністю проблеми із захворюваністю на рак шийки матки, вірусом папіломи людини, який викликає 90% захворювань на рак шийки матки та наявними вакцинами, які допомагають захиститися від зараження вірусом папіломи людини.

В спортзалі ліцею було проведено спортивні змагання між школярами старших класів.

В амбулаторії с Покалева також було людно:

56 жителів села отримати консультації та пройшли обстеження:

у сімейного лікаря,

у лікаря дерматолога,

у лікаря гінеколога,

у психолога

та скринінг на виявлення гендерного насильств.

Проводилась профілактика та скринінги на раннє виявлення захворювань:

вимірювання артеріального тиску,

вимірювання ваги тіла та зросту,

тестування на вірусні гепатити В та С,

визначення глюкози крові,

дерматоскопія

скринінгові обстеження жінок на рак шийки матки.

вакцинування

Захід організований Овруцьким центром первинної медико-санітарної допомоги й Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна Розбудова стійкої системи громадського здоров’я