22 травня в м. Овруч увіковічили пам’ять Героїв

  • 135

Фото без описуВійна з російськими загарбниками стала важким випробуванням і великою трагедією для всього українського народу. Багато жителів нашої  громади стали на захист рідної країни та крок за кроком виборюють Перемогу.

На жаль, у цій жорстокій війні Овруччина втратила більше 150 кращих своїх синів, які, «на щиті» повернулися на рідну землю.  

Щоб вшанувати пам’ять полеглих воїнів, висловити їм свою вдячність та повагу, 22 травня 2024 року в м. Овруч відбулися дві важливі події, – відкриття меморіальних дощок на території Овруцького ліцею №1 випускникам закладу: Сальміярову  Андрію Петровичу та Покальчуку Андрію Володимировичу, а також відкриття пам’ятної стели біля Овруцького професійного ліцею колишнім випускникам: Чередьку Дмитру Володимировичу, Швабу Юрію Петровичу, Головачову Олександру Андрійовичу, Савчуку Валентину Петровичу, Ходовському Костянтину Васильовичу, Гуменюку Євгенію Юрійовичу, Сарнавському Михайлу Андрійовичу, Хомичу Вячеславу Степановичу. 

На стелі розміщено 8 пам'ятних дощок зі світлинами й іменами полеглих воїнів: які своїми грудьми прикрили рідну землю від ворога.

Сміливість та самовідданий подвиг мужніх Героїв заслуговують на те, щоб їхні імена знав кожен житель громади.

На урочистих відкриттях пам’ятних знаків були присутні: рідні загиблих Героїв, Овруцький міський голова Іван Коруд, секретар Овруцької міської ради Віктор Кисіль, вчителі та учні навчальних закладів, місцеві жителі.

Багато скорботних і теплих слів прозвучало на адресу Героїв цього дня. Люди, які зібралися на урочистостях, не стримували слів, бо надто тяжким виявився біль втрати й надто свіжою є рана в серцях рідних.

Овруцький міський голова зазначив: «Віднині місця, де встановлено меморіальні дошки та пам’ятну стелу Героям стали місцями вічної слави та вічної людської вдячності».

Присутні хвилиною мовчання і квітами вшанували світлу пам’ять Героїв, які ніколи вже не повернуться до рідного дому, а боронитимуть свою країну у лавах небесного війська.

Право відкрити меморіальні дошки та пам’ятну стелу  було надано рідним полеглих Героїв. Для освячення - запрошено настоятеля Свято – Макарівського храму Православної церкви України отця Олександра.

Низький уклін всім батькам, які виховали справжніх, відважних патріотів!

Вічна пам’ять і шана кожному, хто поліг за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України!

Слава Героям!

Слава Україні!