Відбулася зустріч родин зниклих безвісти та полонених Героїв Овруцької, Гладковицької, Словечанської та Народицької громад з представниками Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
За ініціативи матерів, дружин і батьків військовополонених та зниклих безвісти Героїв, за підтримки керівника Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдана ОХРІМЕНКА, секретаря Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими бригадного генерала Дмитра УСОВА та керівниці представництва Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими в Центральному регіоні Юлії ПРИЙМАК, сьогодні 10 квітня 2025 року, в приміщенні Овруцької міської ради відбулася зустріч родин зниклих безвісти та полонених Овруцької, Гладковицької, Словечанської та Народицької громад з представниками Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими — юристом Андрієм ЛАДУБОЮ, консультантом Анатолієм МАЛЯРЧУКОМ, а також представником Об’єднаного центру СБУ та Національної поліції Данилом СОЛОМКОМ.
Темою зустрічі стали актуальні питання, що стосуються пошуку зниклих безвісти, зокрема — алгоритм дій, передбачених законодавством, та повноваження відповідних структур. Особливу увагу було приділено питанням тривалості судово-медичних процедур, ДНК-експертиз і складнощам, які супроводжують ці процеси.
Андрій ЛАДУБА детально пояснив присутнім механізми захисту прав родин, порядок звернень до організацій, які займаються пошуком зниклих безвісти й полонених та інструменти правової допомоги, які можуть бути використані родинами для отримання інформації щодо пошуку своїх близьких.
Данило СОЛОМКО розповів про покроковий процес взаємодіяти з різними державними установами та здійснення алгоритму відповідних звернень.
Своєю чергою, члени родин зниклих безвісти й полонених Героїв поставили ряд важливо - болючих питань та з глибокими емоційними переживаннями ділилися своїми історіями.
Подібні зустрічі мають важливе значення. Вони створюють простір для відкритого діалогу, допомагають родинам не залишатися наодинці зі своєю бідою, а також — сприяють взаємодії між владою, фахівцями та громадськістю.
Дані зустрічі дають можливість отримати підтримку й надалі комунікувати із компетентними органами щоденно.
У підсумку міський голова Іван КОРУД, звертаючись до присутніх, зазначив: «Формат відкритого діалогу дозволив нам об’єднати зусилля задля пошуку рішень. Дякую всім, хто долучився до цієї важливої справи, особливо хочу висловити подяку родинам військовополонених та зниклих безвісти Захисників за проявлену ініціативу, а також за кваліфіковану юридичну підтримку ексраднику головнокомандувача Збройних Сил України з юридичних питань, керівнику Волонтерського руху Адвокати ЗСУ Євгенії Рябеці, команді Волонтерського руху Адвокати ЗСУ та Адвокатському об’єднанню АВЕР ЛЄКС за відданість справі захисту прав військовополонених та всебічний юридичний супровід військовополонених та їх родин. Ми повинні зробити все можливе, щоб отримати будь - яку інформацію про наших Героїв.».
Такі зустрічі з родинами організовуватимуться й надалі. Це — наш обов’язок перед тими, хто чекає, шукає, і та має надію.