Збережи першоцвіти

  • 130

Фото без описуПерше весняне тепло пробуджує природу. Крізь товщу опалого листя пробиваються до сонця первоцвіти. Перші весняні квіти – найкрасномовніші провісники весни. У багатьох країнах саме підсніжник білосніжний (звичайний) і білоцвіт весняний називають ключами від весни.
Прикро стає, коли ці рідкісні рослини використовують як засіб для заробітку, хоча зривати та продавати ці рослини заборонено законом. Ці квіти занесені до Червоної книги України. Принагідно варто нагадати: за знищення або незаконне вилучення первоцвітів із природного середовища передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, що іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

Збирання первоцвітів порушує природний процес розмноження цих унікальних квітів – рослини не мають можливостей дати насіння. До того ж пошкоджуються й сусідні квіти, ламаються стебла та бруньки, рослини нівечаться повністю.

Червонокнижні рослини (білоцвіт весняний, проліски білосніжний, шафран Гейфелів, рябчик шаховий тощо) приносять естетичну насолоду, а й напоюють своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лікують їх і нас.

Державна екологічна інспекція Центрального округу з метою охорони первоцвітів, недопущення їх заготівлі для продажу просить мешканців Канівщини не допускати масового знищення раноцвітний рідкісних рослин та декоративних (цибулі ведмежої, підсніжника білосніжного, сону чорніючого, вовче ягідника пахучого, конвалії, проліска і т.д.), вживати заходів щодо посилення охорони місць зростання цих видів рослин та видів рослин, занесених до Червоної книги України, у період їхньої вегетації, а також не допускати торгівлю ними в першу чергу - для збереження природного біорізноманіття.

Пам’ятаємо, що кожний, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом.

Бережімо природу навколо нас!