23 травня День донора в Овруцькій громаді

Фото без опису23 травня День донора в Овруцькій громаді

Шановні жителі громади, просимо усіх небайдужих долучитися до здачі крові для Збройних сил України!

Забір крові проходитиме на базі Овруцького будинку культури з 09:00 до 14:00  за адресою м. Овруч, вул. Тараса Шевченка, 46.

Записатись на здачу крові можна за телефоном  0689045380

Хто може бути донором

Вік від 18 років

Вага від 50 кг

Відсутність тимчасових або абсолютних протипоказів. Якщо вам властиві хронічні захворювання, ви приймаєте ліки — варто проконсультуватись з лікарем на місці.

Протипокази: серцево-судинні захворювання, захворювання печінки та нирок, хвороби органів дихання, цукровий діабет, ендокринні захворювання, онкологія, вірусні гепатити В і С, серйозні хірургічні втручання.

З собою взяти:

Ідентифікаційний код

Як підготуватись

За 5 днів відмовитись від прийому ліків проти болю, анальгетиків, аспірину, а також препаратів, що їх містять;

За 2 дні не вживати алкоголь;

За 1-2 години не курити;

За добу щонайменше виключити із раціону жирну, смажену, копчену, молочну їжу, тваринні жири, соління (інакше кров не пройде перевірку);

Обов’язково виспатись і з’їсти легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді). Каву зранку пити не можна!

Не приходити здавати кров, якщо присутнє відчуття нездужання: озноб, запаморочення, головний біль, слабкість.

Харчування перед донацією

Включає овочі, фрукти, каші на воді, відварені або пропарені риба і м’ясо, хліб. Споживання великої кількості води до 2 л в день, чай, компот із сухофруктів.

За день до здачі повністю виключити:

• копчена, гостра і смажена їжа;

• ковбасні вироби;

• жирні сорти м’яса (свинина), шинку, сало;

• молочні продукти, вершки, масло;

• яйця;

• кетчуп, майонез;

• насіння, горіхи, фініки;

• шоколад, халва;

• цитрусові, авокадо, буряк, банани;

• газовані напої.