Алгоритм дій у разі надзвичайної ситуації

Фото без описуАлгоритм дій у разі надзвичайної ситуації

Інформаційні матеріали з безпеки життєдіяльності та алгоритми дій «Острівець безпеки»:

Рекомендуємо також завантажити та ознайомитися з іншими рекомендаціями у форматі pdf:

Дії учасників освітнього процесу у разі виникнення надзвчайних ситуацій

Пам’ятка насаленню у разі загрози та надзвичайної ситуації

АЛГОРИТМ дій при замінуванні (завантажити у форматі pdf)

Алгоритм перших дій у надзвичайних ситуаціях
  • Огляньте місце події та переконайтеся, що немає безпосередньої загрози вашому життю і здоров’ю, а потім можете допомагати постраждалим.
  • Огляньте постраждалих та зрозумійте, чи є потреба у наданні екстреної медичної допомоги, чи є загроза їх життю.
  • Покличте рятувальників (101) і медиків (103).
  • Залишайтеся з постраждалим до приїзду екстрених служб, намагаючись зберегти або поліпшити його стан доступними методами.
  • Не приступайте до дій відразу. Визначте, яка допомога (крім психологічної) потрібна, хто з усіх найбільшою мірою потребує допомоги.

Дізнайтеся імена людей, які потребують допомоги.

Виявлення предмету, схожого на вибуховий пристрій

1) не чіпайте, не відкривайте, не пересувайте знахідку;

2) зафіксуйте точний час виявлення підозрілого предмету;

3) відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;

4) відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;

5) припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;

6) організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду

спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх

осіб;

7) про знахідку вибухонебезпечного предмета терміново викличте

службу порятунку за номером 101 або поліцію за номером 102.

Фото без опису

Пам’ятка про правила поводження із виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами

Якщо ви знайшли нерозірвані боєприпаси:

— не торкайтеся до них;

— не переміщуйте;

— не трясіть, не стукайте;

— не розбирайте, не викидайте;

— не кидайте у вогонь;

— позначте місцезнаходження та охороняйте;

— негайно зателефонуйте 101, назвіть себе і повідомте, звідки дзвоните, поясніть, що ви знайшли, як виглядає об’єкт, чи є поруч населений пункт та громадяни, яким загрожує небезпека;

— не допускайте нікого до прибуття відповідних служб.

Якщо Ви знайшли підозрілий предмет в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрацію.

При виявленні вибухонебезпечного пристрою:

1. Негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту.
  2. Не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.
  3. Припиніть всі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета.
  4. Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).
  5. Дочекайтеся прибуття фахівців, укажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій і Вас евакуюють:

— одягніть одяг з довгими рукавами, щільні брюки і взуття на товстій підошві. Це може захистити від осколків скла;

— візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші;

— відключіть електроенергію, воду й газ. У темряві в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки, а користуйтеся ліхтариком;

— перевірте, як йдуть справи у сусідів, – їм може знадобитися допомога;

— обов’язково закрийте вхідні двері на замок – це захистить приміщення від можливого проникнення мародерів;

— під час евакуації слідуйте маршрутом, указаним органами, що проводять евакуацію. Не намагайтеся скоротити шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування;

— тримайтеся подалі від ліній електропостачання, що впали;

— з безпечного місця зателефонуйте рідним та близьким і стисло повідомте про своє місцезнаходження, самопочуття.

Фото без опису