ЯК  ВБЕРЕГТИСЯ  ВІД  УКУСІВ ЗМІЙ?

  • 51

Фото без описуЯК  ВБЕРЕГТИСЯ  ВІД  УКУСІВ ЗМІЙ?

  Житомирська область  є залісненим регіоном, багатим на ягоди і гриби. Тож щороку влітку та восени тисячі жителів міст і сіл вирушають у ліси. Однак під час таких походів може трапитися небезпечна для здоров’я та життя зустріч з лісовими мешканцями – зміями.

З початку 2023 року  в Житомирській області  зареєстровано  3  звернення по медичну допомогу через ураження зміїною отрутою. По всій Україні   зафіксовано 23 подібні випадки.

Як убезпечити себе від атаки змії в лісі: 4 правила.

  1. Обирайте одяг, що захистить від укусів. Найкраще –  довгі штани із цупкої тканини та високі черевики. Штани потрібно заправити у взуття.
  2.  Перевіряйте місце привалу. Перш ніж сісти на траву, камінь, або колоду  – пошарудіть палицею, аби налякати змію.
  3.  Не торкайтеся руками неперевірених предметів. Змії часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями чи поваленими стовбурами дерев.
  4.  Не робіть різких рухів. Якщо побачили поруч змію – краще завмерти або без різких рухів відійти убік.  Не намагайтеся зловити чи вбити змію!  Змії не нападають першими, а проявляють агресію лише у разі небезпеки. 

Що робити,  якщо вкусила змія: 7 правил першої допомоги.

1. Забезпечте  потерпілому спокій та мінімум рухів.

2. Давайте багато води.

3. Місце укусу обробіть антисептиком.

4. Зніміть з ураженої кінцівки одяг, прикраси, взуття.

5. Дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії.

6. Прикладіть до рани лід, обмотаний тканиною.

7. Під час  транспортування зафіксуйте уражену кінцівку.

Потерпілого від укусу змії слід  якнайшвидше доставити до лікарні – аби йому надали там  фахову допомогу. Адже укуси небезпечні саме ускладненнями, що можуть після них виникнути. 

Чого НЕ  ВАРТО  робити, якщо вкусила гадюка:

● НЕ висмоктувати отруту, бо це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів;

● НЕ  накладати джгут;

● НЕ припікати рану;

● НЕ вживати алкоголь.

Важливо! Змії в Україні активні з квітня до жовтня.  Найбільше шансів зустріти їх – у квітні-травні, під час шлюбного періоду. Другий пік – восени, у вересні.

 

Відділ комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».