ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ: ПЕНСІЯ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА СТРАХОВОГО СТАЖУ

  • 45

Фото без описуЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ:
ПЕНСІЯ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА СТРАХОВОГО СТАЖУ

Легалізація заробітної плати – це захист прав застрахованих осіб та джерело наповнення бюджету Пенсійного фонду, кошти якого витрачаються на фінансування пенсій та грошової допомоги! Застосування нелегальних схем виплати заробітної плати негативно впливає на соціальний захист громадян.
Законодавством встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачено єдиний соціальний внесок. До страхового стажу зараховують лише ті періоди, за які сплачені внески.
Сьогодні відносини між найманими працівниками та роботодавцями не завжди відповідають нормам законодавства. Існує практика обговорення при наймі на роботу суми офіційної зарплати та не задекларованих винагород. Окремі працедавці, маючи бажання заробити, свідомо розраховуються з працівниками «у конвертах».
Якщо людина працює неофіційно, то вона втрачає свій фіксований страховий стаж. Такі дії особливо відчутно позначаться на розмірі майбутньої пенсії, який буде мінімальним, оскільки встановлених законом внесків до Пенсійного фонду роботодавець за працівника не сплачують. Також особа без оформлення трудових відносин нерідко втрачає інші соціальні виплати -«лікарняні», «декретні». А той, хто працює легально, але одержує за відомістю мінімальну зарплату, також потерпає від обмеження соціальних виплат.
Громадянам, які влаштовуються на роботу, необхідно обговорювати з роботодавцем не лише умови праці, та її оплату, щоб відчувати себе соціально захищеними. Роботодавці також зобов’язані не порушувати Закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Варто пам’ятати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність. 
Отже, кожна людина повинна захищати свої права та вимагати офіційне працевлаштування. Тільки в такий спосіб можна отримати гідне забезпечення на схилі літ.
Для отримання інформації щодо своїх персональних даних та наявного страхового стажу кожен громадянин можете звернутись до органів Пенсійного фонду України (сервісних центрів) або в особистий кабінет на Веб –порталі Пенсійного фонду України.