Проведено фестиваль колядок і щедрівок "Овруччина колядує"

Фото без описуНе зважаючи на сумні події сьогодення ми не маємо права забувати традиції рідної землі. З давніх часів люди вірять, що колядування – це зичення гараздів та благополуччя, миру та любові. Тож з метою збереження, примноження і розвитку різдвяних традицій Поліського краю, піднесення духовно-культурного рівня населення, посилення ролі народної творчості, літератури, мистецтва у формуванні світогляду та естетичних смаків молодого покоління та суспільства загалом цьогоріч в Овруцькій територіальній громаді стартував фестиваль колядок та щедрівок «Овруччина колядує».

До участі у Фестивалі було запрошено аматорські творчі колективи та ансамблі з усієї країни.

Організатором Фестивалю виступив: відділ культури і туризму Овруцької міської ради.

Фестиваль проводився у дистанційному форматі. Подача заявок та визначення переможців відбувалося в міському будинку культури.

У віковій категорії «Діти», для участі в конкурсі представлено 32 колективи.

Після перегляду заявлених відео робіт на конкурсну програму, конкурсна комісія визначила переможців:

Номінація «Солісти»:

І місце – Осипчук Вікторія, Олевська музична школа Олевської міської ради;

II місце – Гришковець Таїсія, Олевська ОТГ;

III місце – Слатвинська Мілана, центр дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради.

Номінація «Малі форми»:

І місце – вокальний ансамбль «Унісон», Овруцький ліцей №3 Овруцької міської ради;

II місце – колектив «Вогник», Кирданівський ліцей Овруцької міської ради;

III місце – дитячий колектив «Сузір’я», Черепинський сільський клуб Овруцької міської ради.

Номінація «Вокальні ансамблі» «ФЕК»:

І місце – вокальна студія «Глорія» Овруцький ліцей №3 Овруцької міської ради;

II місце – ансамбль «Берегинька», Городецький ліцей Сарненської міської ради;

III місце – вокальний ансамбль «Проліски», Овруцька дитяча музична школа Овруцької міської ради.

Номінація «Вертепи»:

І місце – Народний театр Овруцького будинку культури (молодіжна група);

II місце – Театральна студія БК «Радовель»;

III місце – «Читайлики Овруцької дитячої бібліотеки».

Номінація «Різдвяні вистави»:

І місце – колектив «Передзвін», Овруцький ліцей №4 Овруцької міської ради;

II місце – драматичний гурток «Лицедії», Овруцький ліцей ім. Андрія Малишка Овруцької міської ради.

У віковій категорії «Дорослі», для участі в конкурсі представлено 30 колективів.

Номінація «Солісти»:

І місце – Світлана Цибанєва, с. Лопатичі Коростенського району;

II місце – Раїса Ліза, Потаповицький сільський клуб, Овруцька ТГ;

III місце – Ангеліна Ілющенко, Потаповицький сільський клуб, Овруцька ТГ.

Номінація «Малі форми»:

І місце – народний ансамбль «Вручий», Овруцький будинок культури Овруцької ТГ;

II місце  - фольк гурт «Берегині», Стугівщинський сільський клуб Овруцької ТГ;

III місце – тріо «Оберіг», Потаповицький сільський клуб Овруцької ТГ.

Номінація «Вокальні ансамблі» «ФЕК»:

І місце – вокальний ансамбль «Світанок», Лугинська ТГ;

II місце – ансамбль «Незалежні», Великофоснянський сільський будинок культури Овруцької ТГ;

III місце розділили між собою – чоловічий вокальний ансамбль «Городецькі козаки» (Палац культури Сарненської міської ради) та Народний ансамбль «Калиновий цвіт» (м. Олевськ).

Номінація «Різдвяні вистави»:

І місце – Театралізована вистава «Святий вечір», Стугівщинський сільський клуб Овруцької ТГ;

II місце – Різдвяна вистава «Святвечір», Потаповицький сільський клуб Овруцької ТГ.

«Дорогі друзі, вдячний кожному хто взяв участь у фестивалі. Ви тішили журі яскравими виступами. Приємно вражений, що до фестивалю колядок і щедрівок «Овруччина колядує - 2023» долучаються нові учасники з сусідніх громад.

В цей нелегкий час для нашої країни, продовжуйте співати, зберігайте наші традиції, звичаї, обряди. Кожен із вас - це скарб культурного фронту, нашої України. Пишаюся вами! Радію вашим успіхам! Разом наближаємо перемогу!» - звернувся до присутніх міський голова Іван Коруд.

Керівник Овруцької ТГ Іван Коруд вручив переможцям фестивалю подяки та грошову винагороду, а іншим учасникам – спеціальні призи.