Звіт відділу регулювання земельних відносин та юридичного забезпечення виконавчого комітету Овруцької міської ради за перше півріччя 2024 року

Звіт

відділу регулювання земельних відносин та юридичного забезпечення виконавчого комітету Овруцької міської ради за I півріччя 2024р.

За I півріччя  2024 року до відділу надійшло 517 звернень від суб’єктів земельних відносин, в т.ч. від юридичних осіб - 224, від фізичних осіб – 293.

Звернення, які підлягали розгляду сесією міської ради, були сформовані в проекти рішень та подані на розгляд постійної депутатської комісії міської ради.

Відділом, станом на 01.07.2024 року, підготовлено та подано на розгляд пленарних засідань Овруцької міської ради 149 проектів рішень.

Підготовлено 20 земельних аукціонів щодо продажу права оренди земель сільськогосподарського призначення.

Підготовлено та проведено 5 аукціонів з продажу права власності на земельну ділянку. Додатково в бюджет залучено 409 794,94 грн

Протягом 1 півріччя  2024 року продано на земельних торгах право оренди на 6 земельних ділянок сільськогосподарського призначення, загальною площею 70.3335 га.

Протягом 1 півріччя 2024 року підготовлено матеріали та продано 6 земельних ділянок комунальної власності несільськогосподарського призначення, на яких розміщено майно суб’єктів господарювання на загальну суму 3 215 824,71грн.

Станом на 01.07.2024 року виконання дохідної частини бюджету Овруцької міської ради, яка стосується роботи відділу регулювання земельних відносин та юридичного забезпечення становить:

ДОХОДИ

ОТРИМАНО ГРН

ОРЕНДНА ПЛАТА З ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

7 357 469,34

ОРЕНДНА ПЛАТА З ФІЗИЧНИХ ОСІБ

683 035,96

ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК З ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

2 600 118,59

ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК З ФІЗИЧНИХ ОСІБ

81 340,71

Станом на 01.07.2024 року укладено 2440 договорів оренди земельних ділянок на загальну суму 16 227 896 грн/рік.

Виготовлено та погоджено на містобудівній раді  детальний план території детальний план території, орієнтовною площею 43 га, яка розташована у м. Овруч (північна частина міста) та обмежена вул. Т. Шевченка, вул. М. Ващука, вул. Польська, вул. Гетьмана Сагайдачного, вул. Пилипа Орлика, вул. Б. Хмельницького розробленого з метою формування земельних ділянок для  будівництва та обслуговування житлових будинків, індивідуального гаражного будівництва та об’єкту дорожнього сервісу.

З метою забезпечення громадян, власників ВРХ, територіями для випасу худоби, озроблено, затверджено  та введено в дію положення про громадські пасовища, На даний час формуються земельні ділянки  у кожному населеному пункті громади для сінокосіння та випасання худоби відповідно до проведених громадських слухань.

Начальник відділу регулювання земельних

відносин та юридичного забезпечення                                 Сергій ЖУК