На чергову сесію Овруцької міської ради буде винесено питання про направлення депутатського звернення до ВР України, Уповноваженого ВР України з прав людини, Кабінету Міністрів України про недопущення прийняття дискримінаційних положень Закону

Фото без опису14.09.2025 року Кабінетом Міністрів України подано до Верховної Ради України проєкт Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» №1200 https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/44888.

Статтею 7 вказаного Закону запропоновано встановити з 01 січня 2025 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2920 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років — 2563 гривні; дітей віком від 6 до 18 років — 3196 гривень; працездатних осіб — 3028 гривень; працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, — 2102 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів, — 2102 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення посадового окладу прокурора окружної прокуратури, — 2102 гривні; осіб, які втратили працездатність, — 2361 гривня; осіб, які втратили працездатність, який застосовується для визначення розміру доплати за проживання на територіях радіоактивного забруднення, в тому числі за рішеннями суду — 1600 гривень.

Цим же проєктом запропоновано установити з 1 січня 2025 року мінімальну заробітну плату у місячному розмірі — 8000 гривень, водночас розмір мінімальної заробітної плати, який застосовується як розрахункова величина для обчислення виплат за рішеннями суду, встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму, зазначеного в абзаці дев’ятому статті 7 цього Закону.

Вважаємо, що це положення порушує сутність гарантованого Конституцією України права на соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, призводить до їх дискримінації, натомість держава повинна вживати всіх заходів для гарантування прав людини, їх забезпечення, захисту та  відповідного сприяння реалізації.

У зв'язку з викладеним, на чергову сесію Овруцької міської ради, яку заплановано на 24 вересня 2024 року, буде винесено питання про направлення депутатського звернення до Верховної Ради України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Кабінету Міністрів України  про недопущення прийняття дискримінаційних положень Закону.

Будемо мати надію, що на наше звернення відреагують у Верховній Раді України, в Кабінеті Міністрів України, та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.