Звіт відділу регулювання земельних відносин та юридичного забезпечення виконавчого комітету Овруцької міської ради станом на 30.09.2024 року

Звіт

на 30.09.2024 року  .

За звітний період  до відділу надійшло 715 звернень від суб’єктів земельних відносин, в т.ч. від юридичних осіб – 289, від фізичних осіб – 426.

Звернення, які підлягали розгляду сесією міської ради, були сформовані в проекти рішень та подані на розгляд постійної депутатської комісії міської ради.

Відділом, станом на 01.10.2024 року, підготовлено та подано на розгляд пленарних засідань Овруцької міської ради 207 проектів рішень.

Підготовлено 22 земельних аукціонів щодо продажу права оренди земель сільськогосподарського призначення.

Підготовлено та проведено 5 аукціонів з продажу права власності на земельну ділянку. Додатково в бюджет залучено 409 794,94 грн

За звітний період продано на земельних торгах право оренди на 6 земельних ділянок сільськогосподарського призначення, загальною площею 70.3335 га.

Станом на 30.09.2024 року  підготовлено матеріали та продано земельних ділянок комунальної власності несільськогосподарського призначення, на яких розміщено майно суб’єктів господарювання на загальну суму 4 224 112,75 грн.

Виконання дохідної частини бюджету Овруцької міської ради, яка стосується роботи відділу регулювання земельних відносин та юридичного забезпечення становить:

ДОХОДИ

ОТРИМАНО ГРН

ОРЕНДНА ПЛАТА З ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

ОРЕНДНА ПЛАТА З ФІЗИЧНИХ ОСІБ

ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК З ЮРИДИЧНИХ ОСІБ

3 790 782,14

ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК З ФІЗИЧНИХ ОСІБ

1 159 874,56

ПЛАТА ЗА СЕРВІТУТ

197 586,95

Укладено 2427 договорів оренди земельних ділянок на загальну суму 16 318 373 грн/рік.

На підставі виготовленого детального плану території  по вул. Ващука, розпочато формування земельних ділянок об’єктів дорожнього сервісу  з метою продажі права власності на аукціонах.

Сформовано понад 60 % земельних ділянок комунальної власності   для сінокосіння та випасання худоби відповідно до проведених громадських слухань.

Станом на 30.09.2024 року підготовлено матеріали та направлено позови до суду про стягнення безпідставно збережених коштів  у розмірі орендної плати  за використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів на загальну суму 1 105 393 грн.

Проводиться претензійно-позовна робота щодо укладання договорів оренди земельних ділянок  у судовому порядку.

Ведуться роботи по виготовленню правовстановлюючих документів (формування та присвоєння кадастрових номерів) на земельні ділянки на яких розміщені об’єкти нерухомого майна комунальної власності з метою їх реалізації.

Здійснюються обстеження земельних ділянок громадян  з метою врегулювання земельних спорів.

Начальник відділу регулювання земельних

відносин та юридичного забезпечення                                 Сергій ЖУК