13 лютого у світі відзначають Міжнародний день презерватива або Всесвітній день сексуального здоров'я.

  • 41

Фото без опису

 

13 лютого у світі відзначають Міжнародний день презерватива або Всесвітній день сексуального здоров'я. Міжнародний день презерватива започаткувала 2009 року міжнародна неурядова фундація, що бореться з ВІЛ/СНІД – AIDS Healthcare Foundation (AHF), аби нагадати, що кохання має бути безпечним.

 

За статистикою ВООЗ, у всьому світі мільйони людей щорічно заражаються різноманітними інфекціями, що передаються статевим шляхом. Вони належать до серйозних і найбільш поширених захворювань у всьому світі, які можуть завдати значної шкоди здоров'ю людини.

 

На сьогоднішній день налічується більше 30 захворювань різної етіології, які передаються статевим шляхом. Причиною появи цих захворювань служать бактерії (гонорея, сифіліс), віруси (гострокінцеві кондиломи, ВІЛ, віруси герпесу), гриби (кандидоз),  найпростіші (трихомоніаз).

   

Одним із дієвих профілактичних засобів попередження інфекцій, які передаються статевим шляхом - є презерватив.

Це єдиний спосіб запобігти інфекціям, які передаються статевим шляхом (ІПСШ), та вагітності водночас. Його ефективність — 98%, але лише за умови правильного його використання.

 

Існують так звані чоловічі (зовнішні) та жіночі (внутрішні) презервативи, латексні серветки тощо.

Упередження щодо того, що про презерватив мають подбати виключно чоловіки, збільшують ризик того, що секс буде незахищеним.

Використання лубрикантів (інтимних змазок) додатково до презервативів знижує ймовірність розриву, а також часткового або повного зісковзування кондома. Рекомендується використовувати лубрикант на водній основі, оскільки інші види лубрикантів можуть призвести до пошкодження презерватива.

 

У модельному дослідженні, в якому вивчався вплив досвіду та планів щодо використання презервативів на поширення СНІДу в 77 країнах з важким тягарем інфекції, йшлося про те, що розширення використання презервативів з 1990 року сприяло запобіганню близько 117 млн нових випадків ВІЛ-інфекції.

 

Нагадаємо про доконтактну профілактику (ДКП) ВІЛ, яка не захищає від інфікування вірусом імунодефіциту людини на 100%, тим паче не запобігає небажаній вагітності. Саме тому поєднання презервативів та доконтактної профілактики збереже ваше сексуальне здоров’я!

 

Крім того, за оціночними даними, за допомогою протизаплідних засобів, включаючи презервативи, щорічно вдається запобігти понад 300 млн випадків незапланованої вагітності.

 

Довкола презервативів також існує низка міфів:

-Міф про те, що використовувати два презервативи водночас надійніше.  

-Навпаки, через тертя один об одного ефективність презерватива як засобу контрацепції знижується щонайменше на 20%.

 

-Міф про те, що презервативи часто рвуться.

        -Справді, вони можуть рватись при неправильному використанні. Щоб цього уникнути, не відкривайте упаковку зубами, нігтями, ножицями, ножем абощо. Обережно відкрийте її руками та вийміть презерватив.

 

-Міф про те, що презерватив зменшує чутливість.

-Презерватив може зменшувати чутливість, тому потрібно підібрати правильний розмір.

 

Правильне використання презервативів при кожному статевому контакті — ефективний метод захисту від ІПСШ, ВІЛ та непланованої вагітності.

Вважати, що використання презервативів підриває довіру в стосунках — поширена маніпуляція. Це не так. Навпаки, саме презерватив дозволяє продемонструвати дбайливе ставлення до свого здоров’я, а також до партнера.

 

Дотримуйтесь простих рекомендацій, використовуючи презервативи:

  • обирайте свій розмір;
  • зберігайте у сухому, захищеному від сонячних променів місці та оригінальній упаковці;
  • звертайте увагу на термін придатності та цілісність упаковки;
  • використовувати їх лише з природною змазкою або штучною на водній основі (силікон у складі лубрикантів може руйнувати латекс);
  • змінюйте презерватив, якщо почали одягати не тією стороною та якщо перейшли до іншої сексуальної практики;
  • використовуйте кондом перед кожним статевим контактом.

 

Головною рекомендацією профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом - є уникати незахищених статевих контактів!

Бережіть своє здоров’я!