Відбулася онлайн-нарада з питань Чорнобильських доплат

  • 24

Фото без опису7 лютого відбулася онлайн-нарада в якій взяли участь Овруцький міський голова Іван Коруд, керівники ГО з Чорнобильських питань та ініціативна група Овруцької громади, також доєдналися перший заступник Міністра соціальної політики України Дарія Марчак, представники Пенсійного фонду України, Управління ДМС у Житомирській області, Мінсоцполітики, УСП Коростенської РВА, представники інших громад, у тому числі Олевської та Дубровицької (Рівненська обл.) громад.

На засіданні розглянули ряд питань що виникли у громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, зокрема щодо доплат, передбачених статтею 45 Закону України Про Державний бюджет України на 2025 рік; обговорено застосування статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", також було з’ясовано те, що у 2025 році доплати отримуватимуть лише ті особи, які проживають у зоні радіаційного забруднення та не змінювали своє постійне місце проживання у зоні з 1 січня 1993 року. Таким чином, громадяни, які вселилися у чорнобильську зону добровільно або ж спеціально, доплат більше не отримуватимуть. Для тих, хто, наприклад, змінював вулицю, але не виїжджав із чорнобильської зони, перевірка триває і доплати надійдуть пізніше.

На засіданні увагу також приділили пенсійним доплатам ліквідаторам аварії на ЧАЕС та питанню безкоштовного харчування дітей у закладах освіти.

Під час наради відбувся телеміст Київ – Овруч – Коростень – Житомир, де учасники спілкувалися у невимушеному форматі.  

Отже, планується внесення змін до Постанови Кабміну, щодо використання у реєстрах домових  та погосподарських книжок. Гостро постало питання врахування періоду виїзду на строкову службу та навчання. Потрібно терміново ліквідувати штучні обмеження, запроваджені постановою №1524, яка суперечить конституційним права громадян.

Дарина Марчак наголосила на  змінах у пенсійному забезпеченні, які будуть запроваджені пенсійною реформою. Мінсоцполітики працює і над  унормуванням соціальних виплат особам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

Було досягнуто згоди, що ці питання залишаються актуальними і потребують подальшого вирішення. Зустрічі громадян з представниками Міністерства соціальної політики будуть продовжені й надалі.