Про епідемічну ситуацію з захворюваності на грип ГРВІ
Шановні мешканці громади!
Овруцьке відділення Коростенського районного відділу ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» інформує, що в Житомирській області, як і в цілому по Україні, спостерігається значне зростання захворюваності на грип та ГРВІ.
На території Овруцької територіальної громади від початку поточного року (з 1-го по 8 тиждень) на ГРВІ захворіло 1347 осіб, що на 23,2% менше за аналогічний період минулого року.
Підйом захворюваності на ГРВІ в Овруцькій громаді відмічається з 7-го тижня епідемічного сезону 2024-2025 та перевищував пороговий рівень на 31,5% (пороговий показник по Овруцькій громаді – 568,3).
На 8 тижні епідспостереження в громаді зареєстровано вже 397 випадків ГРВІ, показник захворюваності – 1262,8 на 100 тис., що перевищує епідемічний поріг в 2,2 рази, зростання в порівнянні з минулим тижнем на 69,4%.
В структурі захворюваності на ГРВІ переважають діти – захворіло 264 дитини, показник 4621,8 на 100 тис. населення (66,9% від усіх захворілих) та 58,2% дітей шкільного віку. Захворюваність дитячого населення громади в порівнянні з минулим тижнем зросла на 57,1%.
Найбільші показники захворюваності спостерігаються у вікових групах 5-14 років та 15-17 років, в порівнянні з минулим тижнем захворюваність в цих вікових категоріях зросла на 65,7% та у 2,3 рази відповідно.
Захистити себе та оточуючих від зараження та запобігти поширенню небезпечних вірусів допоможе правильна профілактика грипу та ГРВІ.
Найефективнішим засобом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час для введення вакцини – початок осені, разом з тим, щеплення рекомендують робити впродовж всього сезону грипу.
Вакцинація посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.
Корисні поради для профілактики грипу та ГРВІ:
Захворів – сиди вдома!
Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий "трудовий героїзм" лише сприятиме поширенню інфекції.
Уникайте близького контакту з хворим
Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби. Використання маски виправдане лише за умови використання її хворою людиною, якщо поряд здорові. Звісно, вірус вона не затримає, але допоможе зупинити крапельки із вірусом.
Прикривайте ніс та рот
Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
Мийте руки
Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
Намагайтеся не торкатися обличчя
На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення
Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезинфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
Привчіть себе до корисних звичок
Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживно.
Бережіть себе та своє здоров'я!