Сільський зелений туризм як основний економічний інструмент розвитку громади.

  • 107

Фото без опису

Зелений туризм – популярний вид туризму, суть якого полягає у відпочинку в приватних господарствах у сільській місцевості.

Сільський зелений туризм позитивно впливає на людину, адже він включає у себе чинники, що надають оздоровчий, пізнавальний та естетичні ефекти. Відпочинок у сільській місцевості позитивний також тим, що тут немає тієї незліченної кількості туристів, яку можна побачити на популярних курортах. Відпочинок такого виду особливо потрібний для жителів міст. Сільський (зелений) туризм, або агротуризм, є одним з видів екологічного туризму, який останнім часом набуває поширення і продовжує активно розвиватися в багатьох європейських країнах.

Саме така тема розглядалась 12 квітня в центральній районній бібліотеці на семінарі, організованому Житомирським відокремленим підрозділом Центру розвитку місцевого самоврядування, модератором якого був Георгій Федорук – радник з регіонального розвитку Центру. На даному заході були присутні в.о. старост старостинських округів ОТГ, начальник управління агропромислового розвитку Павлущенко В.М., працівники бібліотеки та відділу культури, сім’ї, молоді і спорту Овруцької міської ради на чолі з керівником Сергійчуком М.М., спеціалісти міської ради, представники бізнесу та інші зацікавлені особи.

Вітальне слово учасникам семінару висловив міський голова Іван Коруд, акцентувавши увагу на значимості розвитку даного напрямку туризму на території Овруцької громади.

Туристів приваблює зручна система поселення, близькість до природи, співвідношення “ціна – якість послуг”, гостинність та домашня атмосфера при організації відпочинку, а окрім того – чудові страви національної кухні – зазначила у своєму виступі Інна Величко – господиня садиби «Поліська хата» с.Городське, Коростишивського району. Пані Інна, доречі, міська жителька, розповіла присутнім як вона організувала роботу своєї садиби, що передувало її створенню. Придбавши в селі стареньку хатинку, провівши власними силами її реконструкцію Інна Аркадіївна започаткувала культурно – мистецький центр «Поліська хата». Запровадила ряд фестивалів, які проводяться на території центру, відбуваються екскурсії для дітей, молоді, дорослих, театралізовані свята та вечорниці у автентичному оформленні, майстер – класи, пленери для художників, учнів, студентів, святкові дійства, родинні свята, корпоративи, пікніки. Інна Величко організувала створення музею Трипільської культури на території села. Для цього їй знадобилось два роки, а також отримані кошти від участі у грантових конкурсах та сільського бюджету.

Цікавою була і історія створення садиби «Сила», що знаходиться в селі Кустин Бердичівського району. ЇЇ власник Олександр Щербина, який є головою правління ЖОВ Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, почав будувати садибу на пустій земельній ділянці, де в першу чергу виросли три дерев’яні альтанки, а потім розпочав будівництво нового будиночка із природних матеріалів, таких як: солома, глина, кінські кізяки, залучаючи до цього відвідувачів садиби, які мали можливість самі вимішувати матеріал і прикладати власних зусиль до будівництва будиночка. Облаштували територію різними виробами домашнього ужитку. Створили свій герб, який в подальшому став гербом села. На території садиби проводяться різні свята, виступають різноманітні колективи, проводяться конкурси, квести та ін. Було створено своєрідний кластер зеленого туризму, так як ще три родини із села почали свою справу сільського зеленого туризму.

На завершення зустрічі учасникам семінару було поставлено завдання до наступної зустрічі підготувати презентацію власників садиб, які виявлять бажання розвивати сільський зелений туризм на території нашої громади.

Оксана Левківська – начальник відділу місцевого

економічного розвитку та залучення інвестицій

Овруцької міської ради.