Хібукі-терапія у місті Овруч на базі КУ «Овруцький ІРЦ»

  • 81

В Овручі запрацював Благодійний проєкт «Хібукі-терапія», який з’явився в Україні у перші дні війни. Створила його Дафна Шарон-Максимов — психотерапевт, міжнародний експерт із роботи з кризами та травмою, навчальний тренер з «Хібукі-терапії». Цей проєкт охопив всі області України, а отже багато українських дітей мають змогу отримати заспокійливі обійми хібукі.
Хібукі в перекладі з івриту означає «обійми»: ця іграшка вміє обіймати. Створив її доктор Шай Хен-Галь у 2006 році під час другої ліванської війни в Ізраїлі. Ця іграшка допомагала дітям Ізраїлю, Японії, Америки переживати травму, впоратися з болем, втратою та руйнуваннями, а тепер вона допомагає українським діткам.
На занятті з дітьми психолог за допомогою спеціально розробленої методики поступово й дбайливо входить разом із дитиною у терапію, допомагаючи їй упоратися із травмою війни.
Деталі іграшки ретельно продумані й виважені. Хібукі своїм розміром нагадує новонароджене немовля. Коли дитина обіймає його, то відчуває захист, але водночас починає піклуватися про хібукі, тобто починає діяти, а це є дуже важливим для терапії травми. Торкаючись іграшки, дитина відчуває її тепло і м’якість, що асоціюється з безпекою. Сумні очі хібукі, в яких дитина бачить своє відображення, на думку автора методики, доктора Шай Хен Галя та керівника й автора ідеї адаптації проєкту Дафни Шарон-Максимової, дитина, вдивляючись в них, переносить на нього свої страхи й переживання, навчається розуміти себе, піклуватись про себе та інших, бути чутливим. Таке перенесення травматичного досвіду з дитини на іграшку допомагає їй упоратися із психотравмою й не застрягнути в ній. Хібукі має довгі лапи, їх довжина забезпечує обійми, а за допомогою спеціальних наліпок на лапах, можна фіксувати іграшку на собі. Вуха собаки зроблені такі, щоб в них дитині було зручно розповідати свої секрети.
Тренери проєкту Ірина Шадура та Оксана Рушелюк знайомлять дітей з чарівною терапевтичною іграшкою, проводять терапевтичне заняття та дбайливо передають хібукі в надійні дитячі руки. Заняття з Хібукі терапії проходять на базі КУ «Овруцький ІРЦ».