3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю!

  • 122

Фото без описуЛюди з інвалідністю не називають себе інвалідами, в цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин, до таких людей ставлення як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства.

Інвалідність – це не вирок! Людям з особливими потребами надважлива постійна увага й турбота суспільства!

Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини та участь інвалідів у житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН.

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та добробуту, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства.

Так, вчора, у Міжнародний день людей з інвалідністю, міський голова Іван Коруд, заступниця міського голови Наталя Рибинська, секретар ради Віктор Кисіль, працівники Центру надання соціальних послуг міської ради спільно зі старостами відвідали 74 родини з числа осіб з особливими потребами, із яких – 43 родини, в яких виховуються дітки з інвалідністю підгрупи А першої групи інвалідності з винятково високою мірою втрати здоров’я, 20 осіб з особливими потребами першої, другої групи (тяжкі захворювання) та інвалідів з дитинства, які перебувають на обслуговуванні ЦНСП, а також 11 осіб з інвалідністю з тимчасово окупованих територій. Спільно із Благодійними фондами була надана відповідна гуманітарна допомога.

Люди з обмеженими можливостями кожного дня долають труднощі та виявляють стійкість духу та непохитну віру в життя, якій можуть позаздрити більшість людей. Тож хочеться побажати вам витримки, мужності, оптимізму, віри та щастя і достатку у ваших оселях.

Хочемо подякувати всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки, й допомоги — реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього.

З щирого серця зичимо Вам міцного здоров’я, щастя, успіхів у всіх ваших справах.