Рішення №1280 від 26.05.2022 року "Про податок на майно на території Овруцької міської територіальної громади та встановлення ставок податку на 2023 рік"

Овруцька міська рада

Р І Ш Е Н Н Я

Двадцять четверта сесія                                               VIII скликання

від 26 травня 2022 року   № 1280

Про податок на майно на території

Овруцької міської територіальної громади

та встановлення ставок податку на 2023 рік

Відповідно до ст. 10, 12, 265, 266, 267, 269-287 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI із змінами і доповненнями,  Постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 року № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», керуючись п.24 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної депутатської комісії з питань бюджету, комунальної власності та соціально-економічного розвитку від 23.05.2022 р., міська рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Встановити на території Овруцької міської територіальної громади податок на майно в частині:

1.1. Земельний податок;

1.2. Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки;

1.3. Транспортний податок.

2. Затвердити «Положення про порядок обчислення та сплати земельного податку на території  Овруцької міської територіальної    громади (додаток 1).

3. Встановити на території Овруцької міської територіальної громади:

3.1. ставки земельного податку згідно з додатком 2;

3.2. пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, за переліком (додаток 3).

4. Затвердити Положення про порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Овруцької міської   територіальної громади (додаток 4).

5. Встановити:

5.1. ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (додаток 5);

5.2. пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, за переліком (додаток 6).

6. Затвердити Положення про порядок справляння транспортного податку на території Овруцької міської територіальної громади (додаток 7).

7. Встановити ставку транспортного податку з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, з року випуску якого минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість якого становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

8. Дане рішення підлягає оприлюдненню згідно чинного законодавства.

9. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію міської ради з питань бюджету, комунальної власності та соціально – економічного розвитку та заступника міського голови Рибинську Н.М.

10. Рішення набирає чинності з 01.01.2023 року.

Міський голова                                                             Іван КОРУД